Meie ettevõtte esimene tööaasta on toonud juba ühe huvitava projekti. Klient soovis saada haljastust oma krundil asuvale künkale! Esimese hooga tundus soovi täitmine lihtne, kuid kohapeale tutvuma minnes leidsime eest mõnusa puhkekoha, mis aga vääriliselt välja ei paistnud.

Objekt asus krundi sügavuses päikesele avatud kohas. Sellele, umbes 120 m2 suurusele künkale oli rajatud mõnus terrass, kus hea aega veeta ning vaadet aiale nautida. Klient oli ehitanud küll ilusa terrassi ning lapsele mängukoha, kuid künka küljed olid umbrohtu kasvanud ning raskesti hooldatavad, rikkudes üldpilti.
Tellija soov oli, et teostatav haljastus vajaks tulevikus minimaalset hooldust, kuid samas rõõmustaks silma oma õiteiluga. Pakkusime välja, et künka küljed võiks katta kukeharjamatiga. Selle valiku kasuks rääkisid tõsiasjad, et seda on lihtne paigaldada, saab kohe soovitud tulemuse, vähe hooldust nõudev ja vastupidav kuivale ning boonusena veel ilus õitemeri. Juhuse tahtel leidsime toredad kukeharjamatid siitsamast Pärnumaalt, kus on ettevõte nimega Vegtrade OÜ, mis tegelebki kukeharjamattide pakkumisega. Valisime sellised taimematid, mis koosnesid erinevatest kukeharja sortidest, mille vahel kasvasid veel nõmm-liivatee ja müür-kipslilled.

Tööprotsessi esimene samm oli küngas ette valmistada ning umbrohust puhastada. Järgmisena katsime künka küljed kruusakihiga, kuna valitud taimed vajavad toitainete vaest ning vett läbilaskvat pinnast. Kruusa peale laotasime geotekstiili ning katsime veel ühe kruusakihiga, mille peale saigi nüüd hakata kukeharjamatte paigaldama. Kruusa ja transpordiga aitas meid tore Pärnukallur OÜ, kes tõi kruusa kohale vajalikus koguses ning just siis kui vaja.

Kukeharjamatid toodi meile kohale rullides pakituna (50x100cm) aga kuna need olid päris rasked, tuli abiks võtta vähe tugevam tehnika kui meie keharamm. Kopaga aitas meid Wakerman Grupp OÜ, kes kruusa kiirelt künka külgedele laotas ja rullid oskuslikult mäenõlvale tõstis. Sealt edasi oli meil vaid mattide lahtirullimise vaev. Künka alumise serva viimistlesime sealtsamast krundilt leitud kuivanud männitüvest saetud paksude seibidega, mis sinna metsakeskkonda hästi sobitusid ning tulemus sai silmale meeldiv nii töö tegija, kui tellija arvates.

Ootamatus: ei osanud algul arvestada, et taimematid nii rasked on. Kaks naist neid kahevahel mäe peale ikka vinnata ei jaksa :). Töö sujus ka tänu tublidele abilistele (teenusepakkujatele)!

Veel pilte tehtud töödest

Similar Posts